Andrzej Bolesław DAŃCZAK
AUTOPORTRET, 1921
Akwarela, papier; 32 x 25 cm
Sygnowany p.g.: DAŃCZAK | SE IPSUM | FECIT | A.D. | MCMXXI; l.g.: LVC.CON.
Na odwrocie nalepka Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim z wystawy V - VI 1970 r. z opisem pracy
Description Płaszcz sportretowanego przypomina szynel aresztancki, być może zesłańca na Sybir. Andrzej Bolesław DAŃCZAK
1901 - 1983
Historyk i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (historia i polonistyka 1924), uczestnik walk o granice (1918-20), nauczyciel Gimnazjum i Liceum im. Kochanowskiego w Radomiu (1924-39, 1946/47), więziony przez Niemców (1939-40), pracował w tajnym nauczaniu w Sokołowie, nauczyciel Publicznej Szkoły Zawodowej nr 1 w Krakowie (1947-69), działacz Zarządu Wojewódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Base price 920,00 zł