Jan BETLEY
DACHY STAROMIEJSKIE, 1964 r.
Olej, tektura; 42,5 x 54,7 cm
Sygnowany brązowo-czarnym olejem p.d.: Betley 64
Na odwrocie 2 nalepki:
2. maszynopis: "Fant Nr. 61 | Jan Betley | "Dachy Staromiej- | skie" | olej

Description Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25 Jan BETLEY
1980 Płock - 1980 Warszawa
Studia w warszawskiej ASP w latach 1930-35 pod kierunkiem T. Pruszkowskiego. Dyplom w 1946 r u F. S. Kowarskiego. Należał do Grupy Czwartej wywodzącej się z kręgu uczniów T. Pruszkowskiego. W latach 70-tych odszedł od tradycyjnych, rygorystycznych technik olejnych. Malował pejzaże, realistyczne portrety oraz obrazy batalistyczne z okresu II wojny światowej.
Miejsce: Galeria na Freta

Base price 2970,00 zł