Feliks Szewczyk
Przeprawa dwóch ułanów przez wodę
Akwarela, papier, 48 x 65 cm
Sygnowany p.d.: F.SzewczyK
Description Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25 Szewczyk był przede wszystkim malarzem koni, a także rysownikiem, ilustratorem książek dla młodzieży. Ilustrował poemat Rapsod rycerski F. Jasieńczyka. Od 1888 roku wystawiał w warszawskiej Zachęcie, między innymi obrazy: Jazda kawalerska, Przed karczmą. (Por. M. Kwiatkowski, Polscy malarze koni, Warszawa 1991, s. 100).
Miejsce: Galeria na Freta

Base price 2875,00 zł