ANTONI CHRZANOWSKI
ZMIERZCH POD HAWRANIEM I MURANIEM, 1956
Description Akwarela, karton; 15,3 x 34,5 cm
Sygnowany p.d.: Chrzanowski Antoni 1956 - Bukowina |Zmierzch pod Hawraniem i Muraniem Malarz i architekt. Był uczniem Alfreda Terleckiego i Leona Wyczółkowskiego. Malował pejzaże, kwiaty, motywy architektoniczne. Od 1945 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w wystawie w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu w roku 1968. Prace Chrzanowskiego znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Base price 2300,00 zł