Wilhelm von WÖRNDLE
ZALOTY

Olej, płótno; 37 x 32 cm

Sygnowany l.d.: v. Wörndle

Wilhelm von WÖRNDLE

1863 Innsbruck – 1927 Kłodzko

Malarz austriacki. Syn malarza Edmunda, bratanek malarza Augusta. Malował głównie sceny historyczne. Studiował w Akademii wiedeńskiej u Josefa Mathiasa Trenkwalda. Razem z ojcem pracował nad freskami w kaplicy Hofera w St. Leonhard i kościele św. Jana w Schwanz. Lata 1895-96 studiował w Rzymie. W 1900 r. zamieszkał w Kłodzku, gdzie zajmował się malarstwem sakralnym.

Base price 1770,00 zł