Johannes GLAUBER
PEJZAŻ Z KOBIETAMI NAD WODĄ

Olej, płótno dublowane; 76 x 98 cm

Johannes GLAUBER

1646 Utrecht – 1726 Schoonhoven

Malarz holenderski. Uczył się u Nicolaesa Berchema w Amsterdamie. W 1670 r. wyjechał na rok do Paryża, by potem przenieść się do Lyonu. Potem przniósł się do Włoch, gdzie spędził 2 lata w Rzymie, rok w Padwie i 2 lata w Wenecji. W 1679 r. wyjechał do Hamburga, gdzie mieszkał do 1684 r., wyjeżdżając na krótko do Kopenhagi. W 1684 r. wrócił do Amsterdamu. Gdzie wykonywał dekoracje ścienne w rezydencjach patrycjatu. Johannes Gottlieb w tym samym roku przeniósł się do Wiednia i potem do Wrocławia. Malował idylliczne pejzaże włoskie z pastuszkami, stadami bydła, robotnikami w nadmorskich portach i ludźmi na wydmach z tłem w postaci klifów, statków, wzgórz i drzew. Rzadziej malował alegoryczne sceny mitologiczne i biblijne.

Base price 25960,00 zł