Henryk LIPIŃSKI
POMNIK JANA KILIŃSKIEGO NA PLACU KRASIŃSKICH W WARSZAWIE, 1936
Description

Akwarela, gwasz, papier; 46 x 33,5 cm

Sygnowany p.d.: H. Lipiński

Pomnik Jana Kilińskiego, szewca, który stanął na czele ludu Warszawy podczas insurekcji kościuszkowskiej, jest autorstwa Stanisława Jackowskiego Stanął 19 kwietnia 1936 r. na Placu Krasińskich. W 1942 r. został zdemontowany przez okupantów. Wrócił na dawne miejsce w roku 1946. W 1959 r. został przeniesiony na Podwale, gdzie znajduje się obecnie.

Base price 1840,00 zł