Hendrik Frans van LINT
PEJZAŻ Z KAMIENNYM MOSTEM
Description

Olej, płótno dublowane; 31,5 x 48,5 cm

Sygnowany l.d.: Enrico van Lint / detto Studio Ft

Hendrik Frans van LINT

1684 Antwerpia – 1763 Rzym

Malarz flamandzki czynny w Rzymie, czołowy pejzażysta i weducista rzymski 1 poł. XVIII w. syn malarza Pietera van Lint, uczeń (od 1696 r.) Pietra van Bredaela. W 1700 r. wyjechał do Rzymu gdzie przebywał do końca życia oprócz wyjazdu w 1710 r. do Antwerpii. We Włoszech początkowo pracował w warsztacie Gaspara van Wittela. Zyskał przydomek Io Studio (wł. badanie) z powodu starannych szkiców przygotowawczych i drobiazgowej techniki. Zyskał uznanie, liczne zamówienia od arystokracji rzymskiej, i europejskiej odbywającej Grand Tour po Włoszech. Malował idealizowane pejzaże inspirowane dziełami Lorraina i topograficzne weduty Rzymu.

Oferowany obraz w pełni pokazuje skalę talentu autora. Jest też sygnowany w sposób charakterystyczny dla artysty.

Base price 34500,00 zł