Adolphe CRESPIN
WIEŚ NAD WODĄ
Description

Akwarela, karton; 23,5 x 30 cm

Sygnowany p.d.: A.Crespin

Na odwrocie drukowana nalepka składu przyborów malarskich: Whatman Board, George Rowony & Co, London

Adolphe CRESPIN

1859 Bruksela – 1944 Bruksela

Malarz, grafik i dekorator belgijski działający w Brukseli. Jeden z wielkich mistrzów secesyjnego plakatu i sgraffita. Kształcił się w Akademii Saint-Josse, u Privata Livemonta, Paula Saintenoya i Leona Govaertsa, a następnie w Szkole Sztuk Dekoracyjnych Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych u Fernanda

Khnopffa. Był jednym z pierwszych reprezentantów japonizmu w Belgii. Został wykładowcą Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych Szkoły Rysunku i Przemysłu w Schaerbeek. Współpracował z architektem Paulem Hankarem.

Base price 460,00 zł