Adolf van der VENNE
MASZTALERZ Z DWOMA KOŃMI, 1877
Description

Olej, płótno dublowane; 79 x 62,5 cm

Sygnowany p.d.: A. van der Venne / 877

Adolf van der VENNE

1828 Wiedeń – 1911 Schweinfurt

Artysta austriacki znany przede wszystkim jako malarz koni i scen rodzajowych. Pochodził z rodziny emigrantów holenderskich. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Swoje obrazy pokazywał przede wszystkim na wystawach austriackiego Kunstvereinu. I tak w roku 1852 pokazał np. obraz "Konie u wodopoju", w 1855 "Konne polowanie z ogarami" i "Martwa łania z jelonkiem", a w 1856 "Węgierska furmanka" i "W puszcie". W latach późniejszych wyjechał do Monachium.

Base price 11800,00 zł