Jerzy LESKI
SŁONECZNIKI

Olej, płótno; 71,5 x 64 cm

Sygnowany l.d.: Z.Leski

Jerzy LESKI

1906 Skierniewice – 1969 Warszawa

Studiował w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych (1925-1930) oraz w warszawskiej akademii (1930-1939) pod kierunkiem E. Bartłomiejczyka. Zajmował się malarstwem, grafiką warsztatową oraz użytkową, rzeźbą, zabawkarstwem, architekturą wnętrz. W latach 1936-38 był kierownikiem Laboratorium Doświadczalnego Filmu Kolorowego Braci Szczepaników. Pracował jako nauczyciel w szkołach średnich (1937-39); był wykładowcą technik reklamy, pisma i rysunku technicznego w Polskiej Szkole Handlowej. Wykładowca w pracowni Konserwacji Grafiki i Książki (1957-61) oraz kierownik Zakładu Artystyczno-Badawczego ASP w Warszawie. Członek-założyciel Spółdzielni Artystów Plastyków w Szczecinie. Współpracował z Biurem Projektów w Szczecinie.

Base price 1811,00 zł