Antoni de BRADE
MŁYN WODNY W IŁŻY
Description

Olej, tektura; 50 x 60 cm

Sygnowany p.d.:A. De Bradé

Na odwrocie drukowana, wypełniona piórem nalepka z tytułem pracy: Zamosty w Iłży

Antoni de BRADE

1887 Warszawa – 1973 Świdnica

Studiował w SSP w Warszawie u M. Kotarbińskiego i P. Wielońskiego (1910-1914) oraz w Akademii Petersburskiej (1915). Przed wojną odbył wędrówkę artystyczną po Chinach, Japonii, Indiach i Afryce. We Władywostoku miał swoją wystawę. W 1921 r. wrócił do Polski i mieszkał w Katowicach. Po wojnie zamieszkał na Dolnym Śląsku - w Jaworze, a następnie Świdnicy, zajmując się pracą twórczą i pedagogiczną. Malował m.in. portrety, akty, martwe natury, kwiaty, pejzaże (np. z Gdańska i Podkarpacia), studia ludzi (m.in. górali i rybaków), ale przede wszystkim obrazy o tematyce marynistycznej. Należał do grupy "Zachęta", z którą wystawiał, także za granicą. Miał liczne wystawy indywidualne.

Base price 3600,00 zł