Kazimierz SZEMIOTH
SPOTKANIE NA DRODZE, 1965
Tusz, akwarela, papier; 29,5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: KSzemioth 65; l.d.: Co wieczora, nim światło w mej pracowni gaszę / myślę o końcu życia, które musi nadejść. / Wszystko to co dziś widzę stracić muszę z czasem, / więc już dziś się szykuję na taka zagładę / (fragment sonetu) / Januszowi Zlamalowi – Kazik Szemioth

Kazimierz SZEMIOTH

1933 Warszawa – 1983 Warszawa

Polski poeta, publicysta, aktor, malarz, grafik. Studiował malarstwo u Emilii Wysockiej. Uprawiał malarstwo sztalugowe, grafikę warsztatową, rysunek oraz ceramikę artystyczna. Tematem jego obrazów są często sceny z małych miasteczek, konie, zaprzęgi.

Base price 1325,00 zł