Alfred FRIEDLÄNDER
ODWIEDZINY KSIĘŻNICZKI W OBOZIE
Olej, płótno; 21 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Friedländer
Description Alfred FRIEDLÄNDER 1860 Wien - 1927 Malarz rodzajowy, syn malarza Friedricha. Studiował od 1874 r. wAkademii wiedeńskiej, potem u Dieza w Akademii monachijskiej u Dieza. Lata 1895-99 spędził w Rzymie. W 1901 r. osiadł w Wiedniu. Malował małoformatowe, romantyczne sceny z rozbójnikami lub wojskowe, często z wojny 30-letniej.

Base price 2875,00 zł