Hans DRESSLER
WIECZóR JESIENNY
Olej, tektura; 48 x 74 cm
Sygnowany p.d.: HDressler
Description Hans DRESSLER 1869 - 1943 Wrocław Malarstwa uczył się we wrocławskiej Szkole Sztuk pod kierunkiem A. Bruera oraz w monachijskiej akademii u K. Rauppa i W. Dieza (1885-1886). Naukę kontynuował u swego ojca - malarza Adolfa Dresslera. Od 1892 r. na stałe przebywał we Wrocławiu, gdzie założył prywatną szkołę malarstwa i rysunku. Był przede wszystkim pejzażystą, malował także portrety oraz motywy animalistyczne.

Base price 2875,00 zł