Albert FIEBIGER
KWIATY W SZARYM WAZONIE
Olej, płótno; 61 x 81 cm
Sygnowany p.d.: A.Fiebiger
Description

Albert FIEBIGER
1869 -?
Niemiecki ilustrator, rysownik i malarz; kształcił się w Szkole Rzemiosła Artystycznego (Kunstgewerbeschule) w Dreźnie. W latach 1901-1907 często przebywał w Dachau, później czasowo w Rothenburgu nad Tauberem, by w końcu na stałe osiąść w Diessen nad Ammersee. Jako ilustrator współpracował z czasopismami „Jugend”, „Ulk” „Süddeutsche Postillon” „Meggendorfer Blätter”. Był członkiem związku ilustratorów niemieckich. Zajmował się również malarstwem sztalugowym i akwarelą; przy czym ze szczególnym upodobaniem malował martwe natury z bujnymi bukietami kwiatów, a rzadziej także pejzaże.

Base price 2875,00 zł