Wyświetlanie 106–120 z 123 wyników
Wazoniki satsuma, Japonia, koniec XIX – początek XX w.
4,000.00 złWazoniki satsuma, Japonia, koniec XIX – początek XX w.
Okres Meiji Fajans, szkliwo kremowe z bardzo drobną krakelurą, malowany naszkliwnie farbami emaliowymi i złotem; wys. 9 cm
STOLIK – KARCIAK, 2 poł. XIX w.
2,750.00 złSTOLIK – KARCIAK, 2 poł. XIX w.
Dąb – masyw i fornir, mosiądz; 79 x 94,5 x 47 cm; po rozłożeniu: 78 x 94,5 x 94 cm. Stan zachowania: brak kilku drucików z inkrustacji.
KRUSZEWSKI Tadeusz (1864 Hubin na Wołyniu – 1929 Warszawa)
17,250.00 złKRUSZEWSKI Tadeusz (1864 Hubin na Wołyniu – 1929 Warszawa)
WRÓŻBA, 1892
Olej, płótno;
73 x 52 cm
Sygnowany p.d.: T. Kruszewski w By[…] | r.r. 1892
Stan zachowania: obraz po konserwacji.
Edmund DITTMANN
8,480.00 złCZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
16,500.00 złCZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
FURTA KOŚCIOŁA BERNARDYNÓW NA CZERNIAKOWIE
Olej, tektura; 68 x 53 cm Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
SCHERRES Alfred (1864 Gdańsk – 1924 Berlin)
22,000.00 złSCHERRES Alfred (1864 Gdańsk – 1924 Berlin)
PEJZAŻ Z GĘSIARKĄ, 1919
Olej, tektura; 74,5 x 104,5 cm
Sygnowany p. d.: Alfred Scherres
Na odwrocie drukowana nalepka, częściowo zniszczona: Runst Austellung Berlin 1919
Filiżanka z dedykacją, Niemcy, 1 połowa XIX w.
365.00 złFiliżanka z dedykacją, Niemcy, 1 połowa XIX w.
Porcelana, złocenia, farby naszkliwne Niemcy, wys. 10 cm
Niesygnowana Filiżanka typu jasmin. Na czole złota sentencja ujęta girlandami niezapominajek: Bey jedem Genufs daraus | erin nere Dich meiner. Krawędź przy wylewie, uszko oraz cokolik – złocone.
Filiżanka z mikromozaiką, Wiedeń, 1 ćw. XIX w.
1,106.00 złFiliżanka z mikromozaiką, Wiedeń, 1 ćw. XIX w.
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 6 cm
Sygnatura pod szkliwem, malowana kobaltem: trójpolowa tarcza oraz wyciskany numer nieodczytany.
Uszko rekonstruowane.
Dzbanuszek, Wiedeń, XVIII w
1,461.00 złDzbanuszek, Wiedeń, XVIII w
Porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia Wys. 14 cm
Sygn: podszkliwnie kobaltem trójpolowa tarcza oraz znak dodatkowy
Dzbanuszek, Śląsk, Schlaggenwald, 1809-1830
885.00 złDzbanuszek, Śląsk, Schlaggenwald, 1809-1830
Porcelana, farby naszkliwne; wys. 13 cm
Sygnatura kobaltem podszkliwnie
Filiżanka cytrynowa ze spodkiem, Wiedeń, ok 1802 r.
1,106.00 złFiliżanka cytrynowa ze spodkiem, Wiedeń, ok 1802 r.
Wiedeń Porcelana, złocenia, farby naszkliwne; wys. fil. 6 cm; średn. spodka 13,5 cm
Sygnatura malowana kobaltem pod szkliwem: trójpolowa tarcza oraz wyciskany numer: 804 (na filiżance), 802 (na spodku).
Drobne reperacje filiżanki.
Wazon z pokrywą, Delft, XVIII/XIX w.
4,500.00 złWazon z pokrywą, Delft, XVIII/XIX w.
Fajans, szkło cynowe (o niebieskim zabarwieniu), kobalt podszkliwny, wys. 38,5 cm; niesygnowany
Stan zachowania: uzupełnione ubytki, liczne retusze, rekonstruowany uchwyt pokrywy
Wazon z ptakiem, Delft, początek XX w.
1,200.00 złWazon z ptakiem, Delft, początek XX w.
Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 18,2 cm
Wazon sześcioboczny, pękaty z krótką szyją. Każda ścianka bogato zdobiona pojedynczymi gałązkami. Na czole naczynia przedstawienie siedzącego na krzewie ptaka.
Szklanica pamiątkowa, Niemcy, koniec XIX w.
850.00 złSzklanica pamiątkowa, Niemcy, koniec XIX w.
Szkło, biały metal, wy. 15 cm
Cylindryczna szklanica o gładkiej powierzchni, dekorowana powyżej połowy wysokości metalową opaską z grawerowanym napisem stylizowanym, gotyckim liternictwem oraz z półplastycznym wyobrażeniem tarczy herbowej z klejnotem.
TRZY SZKLANKI, Śląsk – Czechy, lata 20. – 30. XIX w.
2,100.00 złTRZY SZKLANKI, Śląsk – Czechy, lata 20. – 30. XIX w.
Szkło bezbarwne, szlifowane, złocenia, wys. 10,4 cm