069. Zygmunt JÓZEFCZYK

3,500.00

AKT STOJĄCY, 1916

Olej, deska; 42 x 27,5 cm

Sygnowany p.d.: Z Józefczyk 1916

 Cena wywoławcza 3500

Estymacja 4500 – 5000

Aukcja 209, 29.01.2022

Zygmunt JÓZEFCZYK

1881 Kraków – 1966

W latach 1909-1910 kształcił się w ASP w Krakowie u Leona Wyczółkowskiego; studiował również na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1911-1914 wystawiał w warszawskiej Zachęcie. W latach 1912-1914 jego prace były reprodukowane w czasopismach. W okresie dwudziestolecia międzywojennego mieszkał w Krakowie. Od 1933 roku był członkiem ZZPAP. Wystawiał w Krakowie w Domu Artysty (1921), w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych (1926), w lokalu ZZPAP (1928, 1939). W Muzeum Narodowym w Krakowie znajdują się dwa obrazy (oleje) przedstawiające Hucułki; w Muzeum Narodowym w Warszawie – Zaprzęg (1922, olej), oraz Sanie na polnej drodze (1931, olej).