Stanisław DZIEMAŃSKI
ŁOMNICA TATRZAŃSKA, 1929
Description

Akwarela, papier; 35 x 50 cm

Sygnowany p.d.: St. Dziemanski 1929 / Łomnica Tatrz.

Stanisław Dziemański

1897 - 1962

Studiował w Krakowie - w szkole Tadeusza Błotnickiego i Stanisława Dębickiego oraz na kursach prywatnych Wincentego Wodzinowski. Po 1924 odbył kilka podróży artystycznych do Włoch i Francji. W okresie międzywojennym czynnie uczestniczył w życiu artystycznym i wystawienniczym Krakowa. Od 1954 roku mieszkał i tworzył w Warszawie. Malował przede wszystkim widoki miejskie i pejzaże szczególnie z Podhala i Tatr.

Base price 2223,80 zł