005. Stefan PIENIĄŻEK
PEJZAŻ GÓRSKI ZE ŚWIERKIEM, 1931
Description

Olej, tektura; 27 x 35 cm

Sygnowany p.d.: St. Pieniążek; l.d.: ...sielec 931

Studiował w ASP w Krakowie w latach 1909-1916 u Józefa Pankiewicza, równolegle na wydziałach filozofii historii sztuki, archeologii i filologii. Wiele podróżował. Odwiedził między innymi Włochy, Rumunię (gdzie zdobył złoty medal Rasplata Muncii), Niemcy, Francję, Jugosławię, Grecję, Turcję. Malował kompozycje figuralne, martwe natury, pejzaże architektoniczne oraz portrety techniką olejną lub akwareli.

Cena wywoławcza 1200

Estymacja 1500 – 2000

Aukcja 196, 10.10.2020

Miejsce: Archiwum

Base price 1400,00 zł