Wacław PRUSAK
BRZEZINA W KANIACH, 1938
Description

Olej, sklejka; 33 x 40,5 cm

Sygnowany na odwrocie: Wacław Prusak / Drzewka / Kanie koło Pruszkowa / 1938 r

Wacław PRUSAK

1891 Włodawa – 1978 Pruszków

W latach 1914 - 18 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, od 1923 w Konserwatorium Muzycznym w Warszawie. Wiele podróżował po Rosji. Malował przede wszystkim w technice olejnej portrety, pejzaże, kompozycje architektoniczne. Od 1923 do 1966 był nauczycielem rysunku w Liceum Ogólnokształcącym w Pruszkowie. Jego prace po raz pierwszy wystawiono w 1922 w Zachęcie. Następna wystawa autorska odbyła się w Wileńskim Towarzystwie Artystów Plastyków w 1933. Wykładał na warszawskiej ASP malarstwo i rysunek. W latach 60. prace Prusaka prezentowano w Zachęcie pięć razy.

Base price 1111,48 zł