016. Karol Józef HEIMROTH
WODOSPAD NA PRUCIE W JAREMCZU
Description

Olej, płótno naklejone na tekturę; 58 x 37 cm

Sygnowany l.d.: J. Heimroth / Jaremcze

Karol Józef HEIMROTH

1862 Lwów – 1930 Sochaczew

Artysta lwowski. Wystawiał w krakowskim TPSP w latach 1889-94 i Lwowie (1890-91) W 1893 r. wykonał polichromie do kaplicy św. Benedykta w kościele Jezuitów we Lwowie oraz w zakrystii kościoła w Starej Wsi koło Brzozowa. Jego obrazy znajdują się obecnie we Lwowskiej Galerii Obrazów, w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Żydowskim Instytucie w Warszawie.

Cena wywoławcza 1600

Estymacja 2000 - 2500

Aukcja 196, 10.10.2020

Miejsce: Archiwum

Base price 2000,00 zł