019. Emil LINDEMAN
PERGOLA NAD MORZEM
Description

Olej, tektura; 25 x 35 cm

Sygnowany p.d.; E. Lindeman

Emil LINDEMAN

1864 Warszawa - 1945 Ozorków

Studia malarskie rozpoczął w warszawskiej Klasie Rysunkowej u Wojciecha Gersona (do 1887), później (1888-1890) kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Jana Matejki; pod jego kierunkiem pracował także przy polichromii kościoła Mariackiego. Następnie uczył się jeszcze w Paryżu. Podróżował do Neapolu, Rzymu, Petersburga. Od roku 1897 stale mieszkał w Warszawie. Malował krajobrazy, sceny rodzajowe, pejzaże nadmorskie, kwiaty i martwe natury. Projektował plakaty, ilustrował książki i czasopisma. Zajmował się także malarstwem ściennym (m.in. polichromia prezbiterium katedry w Kielcach) i restauracją starych fresków.

Cena wywoławcza 2400

Estymacja 3500 - 4000

Aukcja 196, 10.10.2020

Miejsce: Archiwum

Base price 2400,00 zł