Kazimierz SZMYT
PASTWISKO NAD RZEKĄ, przed 1920
Description

Olej, płótno; 58 x 101 cm

Sygnowany p.d.: K. Szmyt

Na odwrocie nalepka drukowana Składu Obrazów Nowicki & Grünastel, Poznań, Plac Wilhelmowski 3

Kazimierz SZMYT

1860 Stankowo – 1941 Poznań

Malarz poznański. Wystawiał od 1903 r. należał do poznańskiego TPSP i od 1909 do Stowarzyszenia Artystów. Od 1910 r. wystawiał w warszawskiej „Zachęcie”. Malował głównie portrety oraz nastrojowe pejzaże i sceny rodzajowe.

Base price 4720,00 zł