28. Alfred TERLECKI

3,000.00

PEJZAŻ ZIMOWY Z POTOKIEM Z ŚWIERKOWYM LESIE, 1921
Olej, płótno; 71 x 81 cm
Sygnowany l.d.: Alfred Terlecki 1921

170 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

10 marzec 2018 | sobota, godz: 17:00

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 4000 – 4500

Alfred TERLECKI

1883 Kielce – 1973 Zakopane

W latach 1906-1917 studiował pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego i Józefa Mehoffera w krakowskiej ASP. W okresie 1915-1919 uczył rysunku w szkołach w Zakopanem. Należał do Grupy Zachęta i do ZPAP. Malował przede wszystkim dekoracyjnie stylizowane pejzaże tatrzańskie, w tym wiele z otoczenia Morskiego Oka czy Hali Gąsienicowej. Malował tez widoki Krakowa, portrety i wnętrza. Zajmował się drzeworytem. Prace artysty znajdują się, m.in. w Muzeach Narodowych Warszawy i Krakowa; ale największy ich zespół posiada Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.