Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Kossak obrazy

Kossakowie: Juliusz, Wojciech, Jerzy, Karol – szlachecka rodzina artystyczna, rodem z Krakowa przez pokolenia swym talentem ilustrowała narodowe dzieje Polski. Sygnowane nazwiskiem Kossak obrazy uwieczniają m.in. narodowe powstania, erę napoleońską, a także wydarzenia I wojny światowej. Urzekają niepowtarzalnym stylem i interpretacją najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu w XIX i na początku XX wieku. Po dziś dzień, obrazy Kossaków są niezwykle wartościowe. Jeśli marzysz o tym, by jeden z nich zawisł u Ciebie – zobacz naszą aktualną ofertę?

Kossak: obrazy, które zachwycają

Dom Aukcyjny Ostoya zajmuje się obrotem dziełami sztuki od długiego czasu. Jako eksperci w zakresie malarstwa, oferujemy fachową pomoc dla wszystkich, którzy poszukują dzieł sztuki wybitnych artystów malarzy – takich jak Kossakowie. Wystarczy, że skontaktujesz się bądź odwiedzisz naszą galerię, by dowiedzieć się więcej i odkryć zupełnie nowy wymiar sztuki – tej sprzed lat oraz współczesnej. Zapraszamy do współpracy!

Jerzy Kossak – aukcje

Dom Aukcyjny Ostoya z prawdziwą przyjemnością organizuje aukcje, na których możecie Państwo nabyć dzieła sztuki sygnowane nazwiskiem Kossak. Szczególnie często mamy zaszczyt oferować obrazy, które namalował Jerzy Kossak. Aukcje z udziałem jego prac wzbudzają powszechnie zainteresowanie wśród kolekcjonerów dzieł sztuki oraz miłośników obrazów malowanych w nurcie realizmu.

Obrazy Jerzego Kossaka wystawiane na naszych aukcjach możecie Państwo obejrzeć w Galerii Zajączka na terenie miasta Warszawa.

Obrazy Kossak – kupno i sprzedaż

Od lat z sukcesami kupujemy i sprzedajemy obrazy sygnowane nazwiskiem Kossak. Tajemnicą naszego sukcesu jest bardzo dobra znajomość twórczości rodzinny Kossak poparta znajomością i obyciem na polskim rynku dzieł sztuki. Ofertę kupna i sprzedaży obrazów kierujemy zarówno do osób specjalizujących się w handlu dziełami sztuki, jak i prywatnych kolekcjonerów, którzy od czas do czasu wymieniają obrazy w swoich osobistych kolekcjach. Wszystkie obrazy w ofercie naszego Domu Aukcyjnego poddajemy profesjonalnej analizie, dzięki temu Nasi Klienci mają pewność, iż nabywane u nas dzieła sztuki są autentyczne.

Rodzina Kossaków – obrazy i losy Jerzego, Wojciecha, Juliusza

Urodzony w 1824 roku Juliusz Kossak – dziadek Jerzego – uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich artystów i mentora dla kolejnych członków rodziny. Jego dzieła sztuki słyną m.in. z realistycznie ujmowanych scen batalistycznych. Nauki odebrał w Buczaczu, a studia ukończył na Uniwersytecie Lwowskim. Studiował na wydziale prawa, zgłębiając równocześnie tajniki malarskie pod okiem Piotra Michałowskiego i Jana Maszkowskiego. Obrazy Kossaka inspirowane były przede wszystkim przyrodą, sztuką ludową, stanem rycerskim i zwierzętami. Szczególnie bliskie sercu malarza były konie – to jeden z głównych tematów widocznych na jego dziełach, tworzonych głównie techniką akwarelową, w której uważany był za mistrza.

Nie mniej uzdolniony był Wojciech Kossak, syn Juliusza i ojciec Jerzego. Urodzony w sylwestrową noc to kolejny zasłużony dla polskiego malarstwa historycznego członek rodu. Odbył studia w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, gdzie doskonalił umiejętności pod kierunkiem Władysława Łuszczkiewicza – wybitnego pedagoga, malarza i historyka sztuki. Następnie ojciec Jerzego Kossaka szkolił się w akademii monachijskiej, zbierając doświadczenie w pracowniach Aleksandra Strähubera i Aleksandra Wagnera. W późniejszych latach kilkakrotnie wyjeżdżał, ponadto dużo podróżował. Uznawany jest za przedstawiciela sztuki wojennej i batalistycznej, a jego największe dzieła to m.in. Bitwa pod Racławicami, Panorama Berezyna czy Olszynka Grochowska. Obrazy Kossaka wzbudziły zainteresowanie wielu środowisk, w tym dworu pruskiego, przez co Wojciech mógł liczyć na mecenat samego cesarza Wilhelma II.

Ogromną popularnością cieszą się również dzieła Jerzego, który jest synem Wojciecha Kossaka. Najmłodszy z rodu inspirował się głównie twórczością swego ojca i niejednokrotnie nawiązywał do niej lub kontynuował daną tematykę. W okresie międzywojennym odwoływał się w swej twórczości do zapoczątkowanego przez ojca wątku napoleońskiego. W ten sposób Jerzy Kossak namalował obrazy, takie jak Odwrót Napoleona spod Moskwy czy Przejście Napoleona przez Niemen. Zmarł w maju 1955 roku, został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.