Zresetuj wszystko

BIBLIOFILIA

Starodruki, historyczne dokumenty, mapy, listy, akcje, obligacje, z Polski oraz całego świata to tylko niektóre obiekty jakie znajdują się w naszej wyselekcjonowanej ofercie.

Galeria:
Strona 19 z 19
Wyników 649 - 663 z 663

książki, druki, rękopisy

095-dokumenty-heleny-blotnickiej-z-czasow-i-wojny-swiatowej

DOKUMENTY HELENY BŁOTNICKIEJ Z CZASÓW I WOJNY ŚWIATOWEJ

Certyfikat siostry miłosierdzia Helena Eduardowna Błotnicka, 15 lutego 1915, okręg witebski 17,5 x 11,5 cm, s.6   Zaświadczenie mianowania siostrą miłosierdzia Oddział Czołowy Nr 6 Wszechrosyjskiego Związku Ziemskiego przy udziale Polskiego Komitetu Pomocy Sanitarnej, 18 sierpnia 1916 Druk dwujęzyczny wypełniony piórem, papier; 27,5 x 22,5 cm   List od przewodniczącego Szlacheckiego Koła Czerwonego Krzyża w Połocku, 2 marca 1915 z prośbą o pomoc Sióstr Miłosierdzia okręgu witebskiego. po rosyjsku, adres piórem, tekst na maszynie, papier; 17,5 x 22,5 cm   Nadanie Złotego Medalu za Gorliwość na wstędze Św. Anny Siostra miłosierdzia 4-tego Gieorgijewskiego Szpitala, Mińsk, 20 stycznia 1916 Druk po rosyjsku, wypełniony maszynopisem i piórem, papier; 35 x 22 cm
Cena: 2185,00 zł

Cena: 2185,00 zł
dowod-osobisty-wladyslaw-janiszewski

DOWÓD OSOBISTY, Władysław Janiszewski

Wystawiony 12 czerwca 1923, Warszawa
Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
270-henryk-weyssenhoff

Henryk WEYSSENHOFF

Józef WEYSSENHOFF, SOBóL I PANNA Cykl myśliwski; Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa Nakład Gebethnera i Wolffa, Kraków 1913; Wydano 4162 egzemplarze - Numer 255; s. 228; 28 x 23,5
Oprawa skórzana z ilustracją Ołówkiem znak własnościowy: J.J.S. Juli z Janiszewskich Stabrowskiej Odbarwienia papieru, wystrzępienia krawędzi, luźne karty, przetarcia okładki z ubytkiem na grzbiecie
Cena: 805,00 zł
270-henryk-weyssenhoff

Henryk WEYSSENHOFF

Cena: 805,00 zł
273-marcin-rubczynski

Marcin RUBCZYŃSKI

MĘKA Y SMIERC PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA, 1784 Na czterdziesci częsci podzielona. Dla wygodnego rozmyślaiących używania w każdy dzień wielkiego postu, y w inne dni tygodniowych piątków podana (...) z poważnych kościoła swiętego pisarzow zebranych przez x. Marcina Rubczynskiego Zakonu Karmelitańskiego w Lwowie w druk. Kazimierza Szlichtyna J.K.M. Typ. Roku Pańskiego 1784. 20 x 16,5 cm; s.(12)378; przebarwienia papieru, zagięcia rogów, strona tytułowa podarta; oprawa twarda, z ubytkami, grzbiet skórzany z ubytkami
Cena: 575,00 zł
273-marcin-rubczynski

Marcin RUBCZYŃSKI

Cena: 575,00 zł
127-theodor-frimmel

Theodor FRIMMEL

HANDBUCH DER GEMÄLDEKUNDE Zweite, umgearbeitete und stark vermehrte Auflagr, mit 38 im den text gedruckten Abbildungen Leipzig, J.J. Weber, 1904 Oprawa twarda, płócienna; 17 x 11 cm; s.[4], XII, 288+16
Cena: 46,00 zł
127-theodor-frimmel

Theodor FRIMMEL

Cena: 46,00 zł
129-adolphe-thiers

Adolphe THIERS

HISTORYA KONSULATU I CESARSTWA Napisał po francuzku A. Thiers, były Prezes Rady Ministrów, członek Izby Deputowanych i Akademii Francuzkiej, dzieło ozdobione rycinami tłumaczył Leon Rogalski Tom II Warszawa, nakładem i drukiem S. Orgelbrandta księgarza i typografa, 1846 Oprawa twarda, grzbiet skórzany ze złoceniami; s.[8],628+X, dwie całostronicowe ilustracje
Cena: 92,00 zł
129-adolphe-thiers

Adolphe THIERS

Cena: 92,00 zł
131-heinrich-ploss-max-i-paul-bartels

HEINRICH PLOSS, MAX i PAUL BARTELS

DAS WEIB in der Natur- und Völkerkunde Antropologische Studien von Weiland dr. Heinrich Ploss und Dr. Max und Paul Bartels Neu bearbeitet und heraugegeben von Ferd. Frhr. v. Reitzenstein Elfte, stark vermehrte Auflage mit über 1000 Abbildungen im Text u nd Ganzseitigen tafeln Tomy I, III, oprawa twarda, płócienna ze złoceniami, 26 x 17 cm, s.XII+796; VIII+630
Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
132-arthur-rackham

Arthur RACKHAM

LE SONGE D'UNE NUIT D'ÉTÉ par William Shakespeare, illustré par Arthur Rackham, R.W.S., Paris, Hachette et cie, 1909
Cena: 1840,00 zł
132-arthur-rackham

Arthur RACKHAM

Cena: 1840,00 zł
080-l-echo-des-feuilletons

L'ECHO DES FEUILLETONS

Recueil de novelles légendes, anecdotes, épisodes, etc. Extraits de la presse contemporaine Directeurs: Mm. Dufour, Mulat et Boulanger 18e année Paris, chez les éditeurs, quai Malaquais, 21 1857 s. 576, tekst w dwóch kolumnach, oprawa twarda, płócienna; 22 x 15,5 cm, ilustracje Przetarcia płótna na krawędziach, zadarcia, zażółcenia, zaplamienia papieru
Cena: 80,00 zł
080-l-echo-des-feuilletons

L'ECHO DES FEUILLETONS

Cena: 80,00 zł
181-wzory-kompozycji-ornamentalnych

WZORY KOMPOZYCJI ORNAMENTALNYCH

Wyd. Centralna Akademia Sztuk Stosowanych, Chiny, ok. 1960 Teka z twardej oprawie tekturowej; 52,5 x 38 cm z 20 całostronicowymi, barwnymi ilustracjami Wydawnictwo przeznaczone na prezent dla dyplomatów
Cena: 575,00 zł

Cena: 575,00 zł
271-carlo-labruzzi

Carlo LABRUZZI

LA VIA APPIA Presentazione di Fabrizio Sarazani, 1970 Editalia, Roma Reprint teki 24 akwafort z 1790 r, oprawa twarda, płócienna, grzbiet skórzany, tłoczenia, złocenia; 45,5 x 36 cm
Cena: 287,00 zł
271-carlo-labruzzi

Carlo LABRUZZI

Cena: 287,00 zł
Strona 19 z 19

77