Zresetuj wszystko

BIBLIOFILIA

Starodruki, historyczne dokumenty, mapy, listy, akcje, obligacje, z Polski oraz całego świata to tylko niektóre obiekty jakie znajdują się w naszej wyselekcjonowanej ofercie.

Galeria:
Strona 1 z 19
Wyników 1 - 36 z 663

książki, druki, rękopisy

271-carlo-labruzzi

Carlo LABRUZZI

LA VIA APPIA Presentazione di Fabrizio Sarazani, 1970 Editalia, Roma Reprint teki 24 akwafort z 1790 r, oprawa twarda, płócienna, grzbiet skórzany, tłoczenia, złocenia; 45,5 x 36 cm
Cena: 287,00 zł
271-carlo-labruzzi

Carlo LABRUZZI

Cena: 287,00 zł
181-wzory-kompozycji-ornamentalnych

WZORY KOMPOZYCJI ORNAMENTALNYCH

Wyd. Centralna Akademia Sztuk Stosowanych, Chiny, ok. 1960 Teka z twardej oprawie tekturowej; 52,5 x 38 cm z 20 całostronicowymi, barwnymi ilustracjami Wydawnictwo przeznaczone na prezent dla dyplomatów
Cena: 575,00 zł

Cena: 575,00 zł
080-l-echo-des-feuilletons

L'ECHO DES FEUILLETONS

Recueil de novelles légendes, anecdotes, épisodes, etc. Extraits de la presse contemporaine Directeurs: Mm. Dufour, Mulat et Boulanger 18e année Paris, chez les éditeurs, quai Malaquais, 21 1857 s. 576, tekst w dwóch kolumnach, oprawa twarda, płócienna; 22 x 15,5 cm, ilustracje Przetarcia płótna na krawędziach, zadarcia, zażółcenia, zaplamienia papieru
Cena: 80,00 zł
080-l-echo-des-feuilletons

L'ECHO DES FEUILLETONS

Cena: 80,00 zł
132-arthur-rackham

Arthur RACKHAM

LE SONGE D'UNE NUIT D'ÉTÉ par William Shakespeare, illustré par Arthur Rackham, R.W.S., Paris, Hachette et cie, 1909
Cena: 1840,00 zł
132-arthur-rackham

Arthur RACKHAM

Cena: 1840,00 zł
131-heinrich-ploss-max-i-paul-bartels

HEINRICH PLOSS, MAX i PAUL BARTELS

DAS WEIB in der Natur- und Völkerkunde Antropologische Studien von Weiland dr. Heinrich Ploss und Dr. Max und Paul Bartels Neu bearbeitet und heraugegeben von Ferd. Frhr. v. Reitzenstein Elfte, stark vermehrte Auflage mit über 1000 Abbildungen im Text u nd Ganzseitigen tafeln Tomy I, III, oprawa twarda, płócienna ze złoceniami, 26 x 17 cm, s.XII+796; VIII+630
Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
129-adolphe-thiers

Adolphe THIERS

HISTORYA KONSULATU I CESARSTWA Napisał po francuzku A. Thiers, były Prezes Rady Ministrów, członek Izby Deputowanych i Akademii Francuzkiej, dzieło ozdobione rycinami tłumaczył Leon Rogalski Tom II Warszawa, nakładem i drukiem S. Orgelbrandta księgarza i typografa, 1846 Oprawa twarda, grzbiet skórzany ze złoceniami; s.[8],628+X, dwie całostronicowe ilustracje
Cena: 92,00 zł
129-adolphe-thiers

Adolphe THIERS

Cena: 92,00 zł
127-theodor-frimmel

Theodor FRIMMEL

HANDBUCH DER GEMÄLDEKUNDE Zweite, umgearbeitete und stark vermehrte Auflagr, mit 38 im den text gedruckten Abbildungen Leipzig, J.J. Weber, 1904 Oprawa twarda, płócienna; 17 x 11 cm; s.[4], XII, 288+16
Cena: 46,00 zł
127-theodor-frimmel

Theodor FRIMMEL

Cena: 46,00 zł
273-marcin-rubczynski

Marcin RUBCZYŃSKI

MĘKA Y SMIERC PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA, 1784 Na czterdziesci częsci podzielona. Dla wygodnego rozmyślaiących używania w każdy dzień wielkiego postu, y w inne dni tygodniowych piątków podana (...) z poważnych kościoła swiętego pisarzow zebranych przez x. Marcina Rubczynskiego Zakonu Karmelitańskiego w Lwowie w druk. Kazimierza Szlichtyna J.K.M. Typ. Roku Pańskiego 1784. 20 x 16,5 cm; s.(12)378; przebarwienia papieru, zagięcia rogów, strona tytułowa podarta; oprawa twarda, z ubytkami, grzbiet skórzany z ubytkami
Cena: 575,00 zł
273-marcin-rubczynski

Marcin RUBCZYŃSKI

Cena: 575,00 zł
270-henryk-weyssenhoff

Henryk WEYSSENHOFF

Józef WEYSSENHOFF, SOBóL I PANNA Cykl myśliwski; Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa Nakład Gebethnera i Wolffa, Kraków 1913; Wydano 4162 egzemplarze - Numer 255; s. 228; 28 x 23,5
Oprawa skórzana z ilustracją Ołówkiem znak własnościowy: J.J.S. Juli z Janiszewskich Stabrowskiej Odbarwienia papieru, wystrzępienia krawędzi, luźne karty, przetarcia okładki z ubytkiem na grzbiecie
Cena: 805,00 zł
270-henryk-weyssenhoff

Henryk WEYSSENHOFF

Cena: 805,00 zł
dowod-osobisty-wladyslaw-janiszewski

DOWÓD OSOBISTY, Władysław Janiszewski

Wystawiony 12 czerwca 1923, Warszawa
Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
095-dokumenty-heleny-blotnickiej-z-czasow-i-wojny-swiatowej

DOKUMENTY HELENY BŁOTNICKIEJ Z CZASÓW I WOJNY ŚWIATOWEJ

Certyfikat siostry miłosierdzia Helena Eduardowna Błotnicka, 15 lutego 1915, okręg witebski 17,5 x 11,5 cm, s.6   Zaświadczenie mianowania siostrą miłosierdzia Oddział Czołowy Nr 6 Wszechrosyjskiego Związku Ziemskiego przy udziale Polskiego Komitetu Pomocy Sanitarnej, 18 sierpnia 1916 Druk dwujęzyczny wypełniony piórem, papier; 27,5 x 22,5 cm   List od przewodniczącego Szlacheckiego Koła Czerwonego Krzyża w Połocku, 2 marca 1915 z prośbą o pomoc Sióstr Miłosierdzia okręgu witebskiego. po rosyjsku, adres piórem, tekst na maszynie, papier; 17,5 x 22,5 cm   Nadanie Złotego Medalu za Gorliwość na wstędze Św. Anny Siostra miłosierdzia 4-tego Gieorgijewskiego Szpitala, Mińsk, 20 stycznia 1916 Druk po rosyjsku, wypełniony maszynopisem i piórem, papier; 35 x 22 cm
Cena: 2185,00 zł

Cena: 2185,00 zł
089-ogoniok-nr-11-1344-15-marca-1953

OGONIOK, nr 11 (1344) 15 marca 1953

Poświęcony w całości Stalinowi z okazji jego śmierci
Cena: 115,00 zł

Cena: 115,00 zł
072-dokumenty-i-pamiatki-po-boleslawie-szymanowskim.43

DOKUMENTY I PAMIĄTKI PO BOLESŁAWIE SZYMANOWSKIM

Bolesław Szymanowski (1891 Rzechta -1964 Warszawa) kapitan wojska polskiego, artysta legionowy. Od 1. X. 1914 służył w legionach w 1 Pułku Piechoty I Brygady, potem w wojsku polskim jako oficer intendentury w 1 Dywizji Legionów. Uczestnik walk o Wilno i wojny bolszewickiej. W okresie międzywojennym pracownik księgowości Zakładów Frageta, Monopolu Tytoniowego, Polskiego Radia. We wrześniu 1939 r. opuścił Polskę by przez Rumunię przedostać się do Francji, gdzie wstąpił do formowanego tam polskiego wojska. Po klęsce Francji w Polskich Siłach Zbrojnych w Wielkiej Brytanii, gdzie awansował do stopnia kapitana. Po zakończeniu działań wojennych oficer łącznikowy Dowództwa Wojsk Sprzymierzonych w Niemczech. M.in. zajmował się Polakami w obozie przejściowym dla przesiedleńców w Göttingen. Do Polski wrócił w 1948 r. Pracował w PKO. Działacz harcerski i organizacji młodzieżowych. Odznaczony m.in. Krzyżem Niepodległości. W latach 1910-1913 studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Działalność artystyczną kontynuował w Legionach, dokumentując w rysunkach żołnierskie życie. W latach 1918-1919 był nauczycielem rysunków w warszawskiej szkole Edwarda Rontalera. Studia malarstwa kontynuował na warszawskiej ASP w latach 1922-1925.
Cena: 9775,00 zł

Cena: 9775,00 zł
043-sztambuch-polska-1864-1870

SZTAMBUCH, Polska, 1864-1870

17 x 26 cm, oprawa: granatowy plusz z tłoczeniami, złoceniami Właścicielka o imieniu Pelagia, wpisy w Warszawie i Opatowie, m.in: Antoni Sotkiewicz, T. Wodzicki, Emilia Viaznowska, Józef Barzyński, Ildefons Szumowski, cztery rysunki sygnowane: K. Wiszniewska, Wincenta Wiszniewska, Wanda Nawrocka
Cena: 877,00 zł

SZTAMBUCH, Polska, 1864-1870

Cena: 877,00 zł
potwierdzenie-szlachectwa-gerszewscy-kwidzyn

AKT POTWIERDZENIA SZLACHECTWA, Kwidzyn, (Prusy), 1805

Dla Stanisławai Ignacego Gerszewskich

Papier, lak; 35,5 x 20,5 cm w świetle oprawy

Cena: 4400,00 zł

Cena: 4400,00 zł
147-wiedza-o-polsce

WIEDZA O POLSCE

Wydawnictwo "Wiedza o Polsce", Warszawa 1932. Tomy I-III: 326, [1] s., [54] k. tabl.: fot., rys., mapy; 780, [2] s., [45] k. tabl.: fot., rys.; 446, [1] s., [16] k. tabl.: fot. Oprawa płócienna, ozdobna z barwnymi i złoconymi tłoczeniami. Przetarcia, oprawy; przebarwienia, zadarcia, zagniecenia papieru
Cena: 460,00 zł
147-wiedza-o-polsce

WIEDZA O POLSCE

Cena: 460,00 zł
146-biblia

BIBLIA

Biblia łacińsko-polska czyli Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu podług textu łacińskiego Wulgaty i przekładu polskiego X. Jakóba Wujka .T. J. z komentarzem Menochiusza T. J. przełożonym na język polski Wydanie X. S. Kozłowskiego Tom I, Księgi: Rodzaju, Wyjścia, Kapłańska, Liczby, Powtórzonego Prawa, Jozuego, Sędziów, Rut Wilno, nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego 1861 s. XXVII+1066, oprawa płócienna, grzbiet skórzany, tłoczenia, złocenia; 26,5 x 18 cm Przetarcia oprawy, przebarwienia papieru
Cena: 517,00 zł
146-biblia

BIBLIA

Cena: 517,00 zł
87-dyspozycja-stanislawa-i-malgorzaty-opido-1714

DYSPOZYCJA MAJĄTKU STANISŁAWA I MAŁGORZATY OPIDO, 1714

Rękopis; atrament, pióro, pieczęć, papier; 31,5 x 19,5 cm
Cena: 920,00 zł

Cena: 920,00 zł
128-labores-herculei

LABORES HERCULEI

s. 5
Cena: 230,00 zł
128-labores-herculei

LABORES HERCULEI

Cena: 230,00 zł
127obwieszczenie-jozefa-olechowskiego

OBWIESZCZENIE JÓZEFA OLECHOWSKIEGO, KANONIKA KATEDRALNEGO KRAKOWSKIEGO, 13.03.1773

Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
126-obwieszczenie-cyrkulu-krakowskiego-7-08-1809

OBWIESZCZENIE URZĘDU ADMINISTRACYJNEGO CYRKUŁU KRAKOWSKIEGO, 7.08.1809

Do wszystkich obywateli Miasta i przedmieścia Krakowa i do wszystkich mieszkańców
Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
123-obwieszczenie-cyrkulu-krakowskiego-22-07-1809

OBWIESZCZENIE, Urząd Administracyjny Cyrkułu Krakowskiego, 22.07.1809

Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
122-obwieszczenie-wydzial-skarbowy-krakowski-21-07-1809

OBWIESZCZENIE,Wydział Skarbowy Rządu Administracyjnego Cyrkułu Krakowskiego, 21.07.1809

Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
120-uwiadomienie-administracji-krakow-22-08-1809

UWIADOMIENIE ADMINISTRACJI DÓBR NARODOWYCH, Kraków, 22.08.1809

Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
119-franciszek-karpinski

Franciszek KARPIŃSKI

O POWINNOŚCIACH OBYWATELA Wyd. 1830, w drukarni St. Geiszkowskiego 25x18,5 cm, s. 4
Cena: 345,00 zł
119-franciszek-karpinski

Franciszek KARPIŃSKI

Cena: 345,00 zł
116-rozkaz-jana-skrzyneckiego-5-03-1831

ROZKAZ NACZELNEGO WODZA JANA SKRZYNECKIEGO, Warszawa, 5.03.1831

Druk papier, 37 x 22 cm Podpis szefa Sztabu Sztabu Głównego pułkownika Wojciecha Chrzanowskiego
Cena: 345,00 zł

Cena: 345,00 zł
115-obwieszczenie-23-07-1809

OBWIESZCZENIE, 23.07.1809

Magistrat Miasta Krakowa, Kochanowski
Cena: 230,00 zł
115-obwieszczenie-23-07-1809

OBWIESZCZENIE, 23.07.1809

Cena: 230,00 zł
113-obwieszczenie-22-08-1809

OBWIESZCZENIE, 22.08.1809

Magistrat, Kraków, Kochanowski
Cena: 230,00 zł
113-obwieszczenie-22-08-1809

OBWIESZCZENIE, 22.08.1809

Cena: 230,00 zł
111-obwieszczenie-powiatu-krakowskiego-3-12-1809

OBWIESZCZENIE, Urząd Administracyjny Powiatu Krakowskiego, 3.12.1809

Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
110-okolnik-26-08-1809

OKOLNIK, 26.08.1809

Urząd Administracyjny Cyrkułu Krakowskiego
Cena: 230,00 zł
110-okolnik-26-08-1809

OKOLNIK, 26.08.1809

Cena: 230,00 zł
109-obwieszczenie-urzad-adm-cyrkulu-krakowskiego-4-11-1809

OBWIESZCZENIE, Urząd Administracyjny Cyrkułu Krakowskiego, 4.11.1809

Cena: 230,00 zł

Cena: 230,00 zł
Strona 1 z 19

77