MAPA POLSKI
ku upamiętnieniu uchwalenia przez Sejm Pruski prawa o wywłaszczeniu Polaków z ziemi ojczystej

Wydawnictwo mapy Polski i kart pamiątkowych Stanisław Tomaszewski, Bydgoszcz, Kraków [1908]

Wykonał "Słowiański Zakł. lit. F. Dedek, Praga

Litografia barwna, papier; 80 x 97 cm

skala ok. 1:2 350 000. Południk zerowy Paryż (opisany błędnie jako Ferro). Naniesiono i opisano co 1° siatkę kartograficzną. Tytuł nad górną ramką. Mapa polityczna z granicami I Rzeczypospolitej, zachodnimi granicami Królestwa Polskiego i Galicji oraz terytorium Prus do Odry. Wokół mapy portrety z podpisami: posłów parlamentu niemieckiego i sejmu pruskiego, posłó Dumy, posłów Koła Polskiego w Wiedniu. U góry i u dołu poczet władców Polski. Po prawej i po lewej stronie herby województw, herby biskupstw Polski, herby miast i królów polskich. Po lewej u dołu fotografia "Hołdu pruskiego" Jana Matejki.

Stan: naklejona na płótno, rozdarcia ubytki papieru

Base price 720,00 zł