SZABLA WYŻSZEGO URZĘDNIKA AUSTRO-WĘGIER, wz. 1880, Solingen, Weyersgberg i Wiedeń, Beck
Stal, niklowanie, mosiądz, skóra (jaszczur), dł. całk. w pochwie 95,5 cm, bez pochwy 93 cm, głowni 80 cm

Na nasadzie głowni, na wewnętrznym płazie wybite: Hugo Weierserg / & Sohn / Solingen. Na zewnętrznym płazie wybite: W.Beck & Söhne / Wien.

Głownia dekorowana panopliami. Oprawa rękojeści mosiężna, jelec ażurowy z deseniem roślinno - wiciowym, wśród którego umieszczony jest dwugłowy orzeł pod cesarską koroną z tarczą herbową na piersi, otoczoną łańcuchem orderowym Złotego Runa. Pochwa stalowa, pomalowana na czarno, z trzema okuciami z blachy mosiężnej z monogramem cesarza Franciszka Józefa FJ1

Stan: wgniecenie pochwy

Base price 1770,00 zł