Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Beksiński Obrazy

Zdzisław Beksiński – polski inżynier architekt, malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się grafiką komputerową. Urodzony 24. lutego 1929 roku w Sanoku, zmarły 21. lutego w Warszawie.

Zdzisław Beksiński jest rozpoznawany przede wszystkim jako twórca niezwykle oryginalnego, sugestywnego malarstwa, za które z resztą za życia był często krytykowany. Dzisiaj uznaje się go za jednego z najwybitniejszych twórców współczesnych, właśnie za sprawą dzieł zupełnie odmiennych, które z malarstwem abstrakcyjnym nie mają wiele wspólnego.  

Zmieniające się obrazy Beksińskiego

Twórczość Beksińskiego zmieniała się na przestrzeni lat. Połowa lat 60. XX wieku to przede wszystkim obrazy figuratywne, które ukazują zdeformowane, skrępowane postacie o ciałach pokrytych porozrywana, pozszywaną skóra i warstwami blizn. Lata 70. i 80. To prace okresu fantastycznego, w których do głosu dochodzą postacie i nadrealne wizje z pograniczna jawy i snu. Okres ten obfituje w metafizyczne pejzaże, fantastyczną architekturę i wyłaniające się gdzieniegdzie fantomy postaci. W ostatnich latach twórczości Beksiński zrezygnował z wizyjności swoich dzieł na rzeczy większego wyciszenia i koncentracji na formie. Wygasa ostra tonacja barw, a tematyka i ujęcie dzieł zaczyna oscylować oraz bliżej abstrakcji. Zdaniem krytyków obrazy Beksińskiego tworzą własną specyfikę, co sprawia, że twórczość tego wygenerowała dla siebie własną przestrzeń na pograniczu nurtów artystycznych.

Beksiński – obrazy na sprzedaż

Większość prac Zdzisława Beksińskiego pozostaje własnością Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie możemy je podziwiać. Prace tego artysty na rynku dzieł sztuki są więc prawdziwą rzadkością. Dlatego jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy zaproponować Państwu zakup choć kilku jego prac.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Zdzisława Beksińskiego zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedażową Domu Aukcyjnego Ostoya, jak również przedmiotami najbliższych aukcji. Nasza oferta obejmuje również pozycje, takie jak obrazy Fangora, obrazy Kantora czy obrazy Nikifora.