Joseph THOMA
CHATA NA PALACH W LA PLATA

Olej, płótno; 21 x 47,5 cm

Sygnowany p.d.: J.Thoma

Na odwrocie papierowa nalepka wypełniona piórem; 91.63 / Jigerinsel / am La Plata / gemalt von J. Thoma

Joseph THOMA

1828 Wiedeń - 1899 Wiedeń

Pejzażysta austriacki, syn akademickiego malarza dekoracyjnego Josefa Tomy. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Malował głównie motywy z Alp, Tyrolu, okolic Salzburga, Berna, a także krajobrazy z Węgier i Bliskiego Wschodu. Wpływ na jego styl wywarli romantycy: Eugène Delacroix i Caspar David Friedrich. Stąd mistycyzm jego pejzaży i efekty świetlne. Obrazy artysty znajdują się, m.in. w Muzeum Historycznym w Wiedniu, natomiast rysunki w wiedeńskiej Albertinie.

Base price 7200,00 zł