Maurice LEVIS
PASTWISKO NAD RZEKĄ

Olej, płótno; 19,5 x 37,5 cm

Sygnowany l.d.: Maurice Levis

Maurice LEVIS

1860 – 1940

Malarz pejzażów i scen rodzajowych. Studia na paryskiej Akademii rozpoczynał w latach siedemdziesiątych XIX wieku, w pracowniach Jules Lefebre'a - akademickiego portrecisty i Henri Harpignies'a - Barbizończyka. Poznał zatem zarówno klasyczne jak i innowacyjne trendy w malarstwie. W pierwszych latach pozostawał pod wpływem swych mistrzów, z czasem jednak, przyswajając doświadczenia impresjonistów, zaczął malować lżej, bardziej spontanicznie. Regularnie wystawiał swoje prace na Salonach. W1927 r. uhonorowano go złotym medalem. Cały czas sprzedawał swoje prace w komercyjnych galeriach Paryża i Londynu. Zyskał sporą popularność wśród kolekcjonerów ze Stanów Zjednoczonych.

Base price 1200,00 zł