Konstanty NIEMCZYKIEWICZ
JESIENIĄ

Olej, płótno; 23,5 x 39 cm

Sygnowany p.d.: Niemczykiewicz

Konstanty NIEMCZYKIEWICZ

1848 Kraków - 1917

Malarz związany z Krakowem i Lwowem; studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, a później uczył rysunków w gimnazjum we Lwowie. Malował krajobrazy i sceny rodzajowe, które w latach 1872-1893 wystawiał w krakowskim TPSP, a w r. 1879 i 1886 w warszawskiej Zachęcie. Tworzył głównie w technice olejnej. Malował krajobrazy i sceny rodzajowe.

Base price 3600,00 zł