Sophus JACOBSEN
NOKTURN Z TRZEMA WĘDROWCAMI

Olej, deska; 35 x 45 cm

Sygnowany p.d.; S. Jacobsen

Sophus JACOBSEN

1833 - 1912

Norweski pejzażysta – studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie pod kierunkiem H.Guda. Stąd wyruszał w studyjne podróże po Niemczech, do Norwegii i Włoch, malując ożywiane sztafażem, nastrojowe pejzaże i widoki odwiedzanych okolic. W latach 1861-1891 wystawiał swoje obrazy w wielu miastach niemieckich, dziś jego prace znajdują się m.in. w muzeach Düsseldorfu, Berlina, Hannoveru, Göteborga, Bergen, Oslo, Sztokholmu.

Base price 4800,00 zł