Dariusz WĄSOWICZ
ZAUŁEK STAROMIEJSKI

Akwarela, gwasz, papier; 12 x 9,5 cm

Sygnowany p.d.: D.Wąsowicz

Dariusz WĄSOWICZ

 1910 Warszawa - 1973

Studiował w Institute Supérieur de Commerce de l'Ètat w Antwerpii (1929-1931), na uniwersytecie w Warszawie na Wydziale Historii Sztuki (1935-1939) oraz w prywatnej pracowni Rafała Wąsowicza (1939-1944). Malował przede wszystkim pejzaże, weduty, martwe natury techniką olejną i akwarelą. Uprawiał grafikę warsztatową (autolitografia, techniki metalowe). Wystawiał w Radomiu na X Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej (1954), wielokrotnie w Zachęcie, na targach we Florencji. Prace jego zobaczyć można było w Polsce i za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Szwecji i Danii.

Base price 480,00 zł