003. Max I HÄNGER
TOKUJĄCY GŁUSZEC

Olej, deska; 51 x 39,5 cm

Sygnowany l.d.: M Hänger sen München

Max I HÄNGER

1874 Monachium - 1941 Fürstenfeldbruck

Malarz niemiecki wykształcony w ASP w Monachium, gdzie studiował m.in. w pracowni malarstwa dekoracyjnego. Był przede wszystkim animalistą, przy czym jego „specjalnością” były ptaki – kury i ptactwo domowe oraz np. bażanty, cietrzewie, kuropatwy, pawie – przedstawiane na tle pogodnego pejzażu. Jego obrazy – przeważnie niewielkich formatów cieszyły się dużą popularnością i wzięciem. Był ojcem malarza o tym samym imieniu – również animalisty – określanego jako Max Hänger II lub Max Hänger junior (1898-1961).

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 3000 - 4000

Aukcja 215, 17.09.2022

Base price 2000,00 zł