001. Wiktor KORECKI
CIETRZEWIE, 1939

Olej, sklejka; 17,5 x 24 cm

Sygnowany p.d.: Wiktor Korecki

Na odwrocie: Wiktor Korecki / Warszawa ul. Szczygla 11-41 / 1939

Wiktor KORECKI

1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek

Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.

Cena wywoławcza 1800

Estymacja 2300 - 2500

Aukcja 215, 17.09.2022

Base price 4000,00 zł