J. KONARSKI
KOZAK NA KONIU

Olej, tektura; 22,4 x 9,6 cm

Sygnowany p.d.: J. Konarski

Wystawiany, reprodukowany: Dom Aukcyjny Ostoya, Aukcja malarstwo rzemiosło, 21.04.2002, poz. 58

Na rynku aukcyjnym pojawiają się obrazy sygnowane "J. Konarski", wykazujące związek z malarstwem Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Hans-Peter Buhler uznał w swojej monografii malarz monachijskich "Józef Brandt, Alfred Wierusz-Kowalski i inni, że jest to pseudonim samego Alfreda Wierusz-Kowalskiego, który miał tak sygnować mniej udane prace. Prawdopodobniejsze jest jednak, że są to obrazy Franciszka Bujakiewicza (1856-1918), który malował w tym samym stylu i z bliżej nieznanych powodów używał też pseudonimu.

Base price 9600,00 zł