006. Leszek PIASECKI

3,200.00

ORKA

Olej, płótno; 62 x 92,5 cm

Sygnowany l.d.: Leszek Piasecki

Leszek PIASECKI

1928 Lwów – 1990 Wiedeń

W 1946 r. studiował w Wyższej Szkole Artystycznej w Katowicach oraz w ASP w Krakowie. Przyjaźnił się z J. Kossakiem i malował w jego pracowni w Kossakówce. W 1974 r. zamieszkał w Wiedniu i został prezesem środowiska polonistycznego Strzecha. Był pod dużym wpływem S. Kaczora – Batowskiego i Z. Rozwadowskiego. Z okazji 300-tej rocznicy bitwy pod Wiedniem, namalował olbrzymi obraz pamiątkowy.

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 3100 – 3500

aukcja 200, 6.03.2021