2,000.00 zł
TOKUJĄCY GŁUSZEC
Olej, deska; 51 x 39,5 cm
Sygnowany l.d.: M Hänger sen München
Max I HÄNGER
1874 Monachium – 1941 Fürstenfeldbruck
Malarz niemiecki wykształcony w ASP w Monachium, gdzie studiował m.in. w pracowni malarstwa dekoracyjnego. Był przede wszystkim animalistą, przy czym jego „specjalnością były ptaki – kury i ptactwo domowe oraz np. bażanty, cietrzewie, kuropatwy, pawie – przedstawiane na tle pogodnego pejzażu. Jego obrazy – przeważnie niewielkich formatów cieszyły się dużą popularnością i wzięciem. Był ojcem malarza o tym samym imieniu – również animalisty – określanego jako Max Hänger II lub Max Hänger junior (1898-1961).
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 3000 – 4000
Aukcja 215, 17.09.2022