158. Jerzy KOŻUCHOWSKI

850.00

SZWOLEŻER PIERWSZEGO PUŁKU GWARDII CESARSKIEJ, 1947

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32 x 23,5 cm (w świetle p-p)

Sygnowany l.g.: JKożuchowski / 1947

Oprawiony

Jerzy KOŻUCHOWSKI

1893 – 1967

Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych m.in.: u Wojciecha Kossaka, następnie, w latach 1917-18, uzupełniał wykształcenie w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Po studiach odbył podróże do Francji i Wielkiej Brytanii. Ulubioną tematyką artysty było malarstwo batalistyczne oraz pejzażowe. Wystawiał w Salonie Garlińskiego (1924 r.), w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych (Wystawa Wojenna 1916 r.), Instytucie Propagandy Sztuki (1939 r. Wystawa Polskiego Malarstwa Batalistycznego) oraz na wystawie Niezależnych w 1947 r.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1200 – 1500

Aukcja 213, 25.06.2022