002. Jan ŚWIDERSKI
PORTRET MĘSKI, 1944
Description

Olej, tektura; 46 x 37 cm

Sygnowany p.d.: J. Świderski 44

Jan ŚWIDERSKI

1913 Grodziec – 2004

Studiował w latach 1930-35 w krakowskiej ASP u Wł. Jarockiego i K. Sichulskiego, F. Pautscha i S. Kamockiego. W 1935 podjął naukę w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Poznaniu. W 1938 wrócił na krakowską ASP, gdzie do wojny kontynuował studia u Kamockiego. Po powrocie do Krakowa, w 1947 podjął pracę pedagogiczną w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, która w 1950 połączyła się z ASP. Odtąd pracował w krakowskiej uczelni, gdzie w latach 1951-54 był prorektorem, kierował katedrą Malarstwa. Jego twórczość wyrasta z tradycji malarstwa realistycznego.

Cena wywoławcza 1200

Estymacja 1500 – 1800

Miejsce: Archiwum

Base price 1416,00 zł