016. Julian KRUPSKI

1,000.00

POGÓRZE, 1924

Olej, tektura; 26,5 x 35,5 cm

Sygnowany p.d.: Jul. Krupski. 924; na odwrocie: L:44. Przy zachodzie / Julian Krupski / 6/25

Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1300 – 1500

Julian KRUPSKI

1871 Lwów – 1954 Kraków

Malarz, dekorator wnętrz, projektant witraży. Kształcił się we Lwowie i wiedeńskiej Kunstgewerbeschule. Od 1913 r. pedagog lwowskiej Szkoły Przemysłowej. Autor. m.in. wielu polichromii i witraży w kościołach południowo wschodniej Polski.

186 Aukcja. 19.10.2019