ZDZISŁAW PĄGOWSKI

3,450.00

DWA PORTRETY URZĘDNIKÓW Z ŁOWICZA

A) PORTERT HENRYKA WOJCIECHOWSKIEGO, 1940
Akwarela, papier; 29,7 x 21 cm
Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Akwarela wyk. przez Zdzisława Pągowskiego w Łowiczu (czas okupacji) przedstawiająca p. Henryka Wojciechowskiego, referenta magistratu łowickiego
1500,-
B) PORTERT PIOTRA STRÓŻKA, ok. 1940
Akwarela, papier; 29 x 20 cm
Sygnowany p.d.: Łowicz | słabo czytelny podpis: ZPągowski
Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Akwarela wyk. przez Zdzisława Pągowskiego przedstawiająca p. Piotra Stróżka, pracownika Sądu Łowickiego (1940?)
Obrazy pochodzą od rodziny artysty.
Biografia artysty przy poz. nr 1.
Obraz namalowany na zaprojektowanym przez artystę dyplomie za udział w Zjeździe Kolarzy do Łowicza w dniu 8 czerwca 1939 r.
1500,-

SKU: 361003 Kategorie: ,