004. Wiktor KORECKI

2,000.00

ZIMOWA DROGA W ŚWIETLE KSIĘŻYCA

Olej, płótno; 35 x 50 cm

Sygnowany l.d.: Wiktor / Korecki

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 2500 – 3000

Wiktor KORECKI

1890 Kamieniec Podolski – 1980 Milanówek

Studiował w Szkole Rysunkowej N. I. Muraszki w Kijowie. W roku 1921 przeniósł się do Warszawy, gdzie otworzył pracownię, która spłonęła podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. Wielokrotnie prezentował swoje obrazy na wystawach w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Powrócił do kraju w roku 1946 i zamieszkał pod Warszawą, najpierw w Komorowie, później w Milanówku. Na jego twórczość wpłynęło malarstwo Chełmońskiego i Rapackiego. Artysta tworzył głównie pejzaże mazowieckie – zachody słońca, łąki, zamglone rozlewiska, wioski lub krajobrazy zimowe z motywem leśnej drogi i strumienia wijącego się wśród śniegów.

181 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

13 kwiecień 2019 | sobota, godz: 17:00