004. Stanisław ŻURAWSKI

2,400.00

AKT KOBIECY

Olej, płótno, 53,5 x 36,5 cm

Sygnowany p.g.: St. Żurawski

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2500 – 3000

176 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

20 październik 2018 | sobota, godz: 17:00

Stanisław ŻURAWSKI

1889 Krosno – 1976 Kraków

W latach 1907-1913 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Mehoffera, a także Wojciecha Weissa. W czasie studiów kilkakrotnie otrzymywał nagrody i medale za prace szkolne. Był członkiem i założycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował portrety, martwe natury i pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich. Przede wszystkim jednak malował akty i półakty kobiece, w których widać wyraźne inspiracje sztuką Wojciecha Weissa.