Georges MARCHOU

3,011.00

PEJZAŻ Z POTOKIEM
Olej, płótno; 65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Georges Marchou.

Georges MARCHOU

1898-1984

Malarz francuski z Bordeaux. Uczeń Ernest Laurent w paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na jego styl bliski Nabistom wywarli wpływ Gauguin, Sérusiera, Vuillarda, Bonnarda i Van Gogha oraz fowiści.