FIGURA, WENUS MEDYCEJSKA, XIX/XX w.

    Brąz patynowany, bazalt, marmur plamisty (podstawa), wys. całk. 46 cm, podstawa wys. 13, śr. 14 cm

Stan zachowania: wyszczerbienia na krawędzi podstawy
Szczegóły produktu Figura jest kopią marmurowego posągu powstałego w pierwszym wieku p.n.e., który znajduje się we florenckiej galerii Uffizi. Wenus Medycejska jest jedną z najbardziej znanych i najczęściej kopiowanych w czasach nowożytnych rzeźb antycznych.

Cena: 5750,00 zł