Jean-Jacques PRADIER
GRAJĄCA W KOŚCI
Brąz patynowany, wys. 23, podstawa 23 x 18 cm
Sygnowany na podstawie: F.BARBEDIENNE.FONDEUR.; okrągły stempel: głowa mężczyzny, wokół napis: REDUCTION MECANIQUE, u dołu A COLLAS | BREVETÉ; na dnie wyryte: II0; KKK
Szczegóły produktu Powtórzenie w brązie marmurowego posągu Pradiera znajdującego się obecnie w Muzeum Sztuki w Berlinie. Przedstawia on młodą dziewczynę z Pompejów rzucającą w kości. Rzeźbę wykonała w XIX w. słynna paryska odlewnia Barbedienne specjalizująca brązowych kopiach słynnych posągów. Założona została w latach 30. XIX wieku przez Ferdynanda Barbedienne, który w 1839 roku połączył się z Achille Collasem, twórcą metody redukcji mechanicznej rzeźb.   Jean-Jacques PRADIER 1792 - 1852 Jean-Jacques Pradier, francuski rzeźbiarz akademicki. Studia artystyczne rozpoczął w Paryżu. Następnie jako laureat Prix de Rome do 1819 r. przebywał w Rzymie, gdzie kontynuował swoją edukację. Jednym z jego podstawowych zajęć w czasie rzymskich studiów było wykonywanie kopii rzeźb starożytnych. W 1827 r. uzyskał tytuł profesora paryskiej École de Beaux-Arts. Udało mu się uzyskać wiele prestiżowych zleceń, takich jak praca nad reliefami paryskiego Łuku Triumfalnego. Większość jego dzieł zdobi budynki i pomniki Paryża. Tworzył także kompozycje figuralne w oparciu o wątki mitologiczne. Stylistycznie jego twórczość wpisuje się w ramy akademickiego klasycyzmu, jednakże w twórczości portretowej dostrzegalny jest także wpływ nurtu romantycznego.

Cena: 4600,00 zł